Środowisko - AMIDA

MENU
Przejdź do treści
Jesteśmy przyjaźni ekologii…..
Standardy, zalecenia, procedury :
Jako wykonawcy usługi sprzątania zobowiązujemy się, iż w związku z jej wykonaniem nie pozostawiamy negatywnych śladów środowiskowych ponad normy, i stosujemy akceptowalne społecznie zachowania.
Klient korzystający z usługi sprzątania ma bezpośredni wgląd do środków używanych w procesie wykonywania usługi  i ma prawo oczekiwać, że wykorzystane są biodegradowalne, lub nie nie podlegają utylizacji w sposób inny niż pozwalają na to warunki własnego gospodarstwa domowego. Jest informowany, że staje się właścicielem odpadów (jeżeli będą) i środków użytych w ramach ustalonych czynności w ramach własnego gospodarstwa (auta), jak również nieczystości  pochodzących z wnętrza pojazdu.
Działając dodatkowo proekologicznie, w przypadku gdy podczas wykonywanej usługi w przestrzeni pojazdu znajdziemy odpad, który uznamy, iż wymaga dodatkowej segregacji (np. butelka z resztką oleju), zabezpieczymy go, oraz informujemy Klienta o konieczności segregacji w imieniu własnym, budując świadomość ekologiczną.
Nie gromadzimy odpadów, po ich wyizolowaniu i zabezpieczeniu (odpowiedni, zabezpieczony  worek, w idealnej czystości z zewnątrz) właściciel pojazdu usuwa na własny rachunek, w ramach utrzymania porządku w własnym gospodarstwie domowym, lub firmie.
Stosowany sprzęt i urządzenia w procesie sprzątania posiadają certyfikaty środowiskowe.  Korzystając z urządzeń na zewnątrz (parkingi),  dbamy o optymalne, akceptowalne ograniczenie emisji hałasu,  wraz z firmą KARCHER stosujemy specjalne bariery akustyczne dla tych urządzeń. Działalność firmy w tym zakresie również  skierowana jest na ochronę środowiska.
Nie myjemy samochodów, za ustaloną cenę możemy wykonać taką usługę w imieniu Klienta w sąsiednich myjniach. Do wszystkich czynności wymagających użycia i odprowadzenia wody na zewnątrz pojazdu (np. czyszczenie mocno zabrudzonych wycieraczek gumowych) korzystamy z sąsiednich myjni. Wykonujemy usługę sprzątania.
Staramy się, aby zużytą energię ograniczyć do minimum.  Zużycie wody przez nas na sprzątanie (auto osobowe), wynosi około 3l, z czego 80% staramy się pozyskiwać z filtracji wody opadowej.
Nie emitujemy odpadów, zużywamy śladowe ilości wody, w zamkniętym, bezpiecznym obiegu jej dystrybucji i odpływu (np. odkurzacz piorący, para). Punktów dostępowych wody nie użyczamy Klientowi  i są na użytek własny.
Wykonując usługę przy wykorzystaniu  pary jak w naszym przypadku, woda  paruje, przyłączając do naturalnego zachowania ekosystemu. Pozostała część wody zużyta w procesie sprzątania (zamknięty zbiornik odkurzacza piorącego KERCHER), jest wylewana do publicznych ścieków (usługa u Klienta), lub mamy możliwość pozbycia się jej, wymycia urządzenia w ramach umowy  w miejscach które posiadają odpowiednie warunki  np. „warsztat samochodowy”.
Działamy zatem ekologicznie, pomimo że nie wytwarzamy odpadów, odpadów ropopochodnych, niebezpiecznych, czy też wymagających szczególnego traktowania. Za każdym razem kiedy uznamy, że auto w jakikolwiek sposób zagraża środowisku (np. wyciek nieznanego płynu z okolic silnika, lub bagażnika), nie zwłocznie informujemy o tym fakcie Klienta i rekomendujemy skierowanie pojazdu do mechanika. W takim przypadku nie realizujemy żadnych czynności związanych z usługą i odmawiamy jej wykonania.

ODWIEDŹ NAS :
Wróć do spisu treści